Hyalo4 Plus

HYALO4

Plus

Hyalo4 plus, ileri yara bakım ve yanık tedavisinde, iyileşmenin desteklenmesi ve enfeksiyonun önlenmesi için güçlü bir kombinasyon.

Hyaluronik Asit Sodyum Tuzu %0.2


Gümüş Sülfadiazin %1

Hyalo4 Plus nedir?

Yara iyileşmesini destekler ve enfeksiyonu önler.

Hyalo4 Plus, ana bileşeni olarak hyaluronik asitten oluşan topikal bir preparattır.

Ürün bileşiminde gümüş sülfadiazin vardır. Bu nedenle, mikrobiyal kontaminasyonun önlenmesinde rol oynar. Dolayısıyla, hyaluronik asitin yara iyileşmesini destekleme kabiliyetini geliştirir.

Bu özellikler, pansumanın günde sadece bir kez değiştirilmesine izin verir. En önemlisi, hastanın rahatsızlığı minimuma iner ve lezyonun havayla teması azalır. Sonuç olarak, yaradaki kontaminasyon olasılığı azalır.

Avantajlar

Hyaluronik Asit, iyileşmeyi ve yeniden epitelizasyonu kolaylaştıran nemli bir yara ortamı sağlar.

Gümüş sülfadiazin geniş bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Dolayısıyla, yaralarda ve enfekte yanıklarda en sık bulunan mikroorganizmalar olan P. aeruginosa ve E. pyrogenes gibi birçok mantar türüne karşı etkilidir.

Basınç ülserlerinin tedavisinde etkilidir.

Gümüş sülfadiazin sayesinde, yaranın daha hızlı iyileşmesi.

Hyalo4 Plus nasıl çalışır?

Hyaluronik Asit’ın hidrofilik özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla, doğal iyileşme süreci için gerekli olan, nemli yara ortamını sağlar.


Gümüş Sülfadiazin (SSD), mikrobiyal kontaminasyonu önlemede rol oynar. Bu nedenle, yara iyileşmesini desteklemek için hyaluronik asit yeteneğini geliştirir.

Kısaca, HA-SSD, tek başına SSD’den çok daha hızlı yeniden epitelizasyona neden oldu.

Hyalo4 Plus krem nasıl kullanılır?

Hyalo4 plus 4 aşamada uygulanır. Birinci adım, temizleme. Arkasından, steril bir spatula yardımıyla ince bir tabaka halinde sürüyoruz. Son olarak, önce yapışmayan arkasından steril bir bandajla kapatıyoruz.

Aşama 1

Temizleme


Fizyolojik solüsyon kullanarak yarayı temizleyin.

Aşama 2

Uygulama

Tam iyileşme gerçekleşene kadar, şiddetine bağlı olarak, steril bir spatula yardımıyla günde bir veya iki kez yara yüzeyine ince bir tabaka krem uygulayın.

Aşama 3

Kapama

Yapışmayan bir kapamayla üstünü kapatın.

Aşama 4

Bandaj

Uygulanan alan steril bir sargı bezi veya steril bir bandajla kapatılmalıdır.

Start

Silver Spray

Regen

Skin