Bioxi ®

Bioxi ® nedir?

Bioxi ®, mikrobiyosid bir üründür. Özel cihazlar kullanılarak, ileri düzey teknoloji sayesinde, hiçbir kimyasal katılmadan üretilmişdir. Bu nedenle, Oldukça güçlü ve geniş bir anti-mikrobiyal etkiye sahiptir.

Çevre dostu yüksek düzey dezenfektandır. Dolayısıyla, medikal, endüstri, tarım ve hayvancılık sektörlerinde ekonomik zarara neden olan birçok bakteri, fungus ve virüsü hızlı ve güvenilir bir şekilde yok eder.

Saha çalışmalarına 2009 yılında başlamıştır. 2015 yılından itibaren; medikal, endüstri, tarım, hayvancılık alanlarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Daha sonra, 2016 yılında güncel yönetmeliklere uygun ruhsatlandırılmıştır. Sektörde geniş bir kullanım alanı bulmuştur. Doğaya, insanlara, hayvanlara, böceklere ve bitkilere zarar vermeyen, yüksek düzey dezenfeksiyon yapabilen ürün olarak onay almıştır.

Bioxi®, 21.04.2017 tarihli ve 2016/22 sayılı izni ile üretilmektedir. En önemlisi, biyosidal ürün analiz laboratuvarlarının çalışma usul ve esaslarına uygun analizlerde %99,999 etkinliği kanıtlanmıştır.

Bioxi yara bakım yanık tedavıisi dezenfektan

Bioxi® AVANTAJLARI

Fenol, Aldehit, Benzen, Fosfat, Toluen, İyot, Amonyum gibi zararlı hiçbir kimyasal ve ağır metaller içermez. Bu nedenle, Cilt pH ‘ına uygundur, yakıcı değildir.

Ürün; koku, alerji, renk değişikliği ve yapışkanlık yapmaz.

Dezenfektan etkisini bir dakikanın (<1 dk) altında göstermeye başlar. Ayrıca, dezenfeksiyon ve sterilizasyon etkisi % 99.999 düzeyindedir.

Yüksek düzey dezenfeksiyon etkisine ve antiseptik özelliğine sahiptir. Bu nedenle, bakteriyel, virüs, mantar(fungus), spor, alg, legionella vb. bilinen zararlı patojenlerde yüksek düzey dezenfektan yapabilen ürün olarak onay almıştır.

Ürünümüz; dermatolojik olarak test edilmişdir. Bu sebeple, irritasyon yapmaz ve hassas ciltlerde kullanıma uygundur. Dermatolojik uygunluk-irritasyon test raporu, mikrobiyolojik aktivite belgesi ve etkinlik raporları bulunmaktadır.

Kullanımı kolay ve pratiktir. Ayrıca, kullanımdan sonra durulama gerektirmez.

Ürün alev almaz ve yanmaz.

Ürün Yüzeylerdeki kötü kokuları yok eder.