Modern yara ve yanık tedavisinde çözüm ortağımız Novapharma

HYALO4 Start

HYALO4 Start, lokal uygulamalar için, bakteriyel kolajenaz (non-patojenik Vibra Algnolyticus zincirinden elde edilmiş) ve hyaluronik asit içeren bir merhemdir.
Hyaluronik Asit iyileşme prosesini destekler ve nemlendirme etkisi sayesinde yeni oluşan dokuyu korur. Bu sırada, kollajenaz yara yatağının hazırlanmasına yardım eder.
• Kollajenaz: enzimatik aktivite ile canlı olmayan dokuyu giderir ve yara yatağının hazırlanmasını iyileştirir.
• Hyaluronik Asit: Gerekli doğru nem ortamını sağlar ve iyileşme prosesini tetikler.

HYALO4 Control Spray

HYALO4 Control Spray, yaralardaki mikrobiyal kontaminasyonu içerdiği sodyum hyaluronat ve metalik gümüş ile önleyen bir toz spreydir.Hyaluronik Asit suda çözünen moleküllerin hızlı difüzyonunu ve hücre migrasyonunu sağlar. Metalik Gümüş tedavinin mikrobiyal kontaminasyonunu engeller ve yarayı diğer hekzojen bakterilerden uzak tutar. Hyaluronik Asit ve Gümüş , absorban bir matriks içinde kombine halde bulunurlar.(hafif kaolin ve silikadioksit) 

HYALO4 Control Cream

HYALO4 Control Cream, enfekte veya enfeksiyon riski taşıyan akut ve kronik yaraların tedavisinde lokal olarak kullanılan yaralardaki mikrobiyal kontaminasyonu içerdiği sodyum hyaluronat ve gümüş sülfadiazin ile önleyen bir medikal üründür. Hyaluronik Asit iyileşme sürecinde  suda çözünen moleküllerin hızlı difüzyonunu ve hücre migrasyonunu sağlar. Gümüş Sülfadiazin ise  sahip olduğu geniş antimikrobiyal spektrumu sayesinde bakteriyel kontaminasyonu engeller veya azaltır. HYALO4 Control Cream, antibakteriyel etki ve en iyi mikro çevre ortamını  kontrol ederek  iyileşmeyi hızlandırarak tedavi eder.

HYALO4 Skin

HYALO4 Skin, akut ve kronik yaralarda lokal olarak ,krem ve jel şeklinde kullanılan, sodyum hyaluronat içeren bir medikal üründür. Hyaluronik asit,doku onarımında tüksek derece öneme sahip fizyolojik hücresel süreçlerin koşullarının oluşmasını sağlar.Bu ürünün lokal kullanımı yeni doku oluşumunda yüksek öneme sahip hücre çoğalmasını ve
migrasyonunu oluşturur, makrofajların fagositer aktivitelerini tetikler.